Ogrody Łódź - kompleksowa realizacja

Zakładamy ogrody na terenie Łodzi i okolic.

Projektowanie ogrodów Łódź i łódzkie

Projekt ogrodu gratis przy zamówieniu kompleksowej jego realizacji.

Woda w ogrodzie - Łódź

Fontanny, oczka wodne, kaskady, strumyki, wodotryski...

Nawadnianie ogrodów - Łódź i całe województwo łódzkie

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i zakładaniu systemów nawadniających.

Zakładanie trawników - Łódź i całe województwo łódzkie

Zakładamy trawniki z rolki i wysiewu, dodatkowo siatkę przeciw kretom i kratkę trawnikową.

 

Kratka trawnikowa – ekokratka – ekologiczna i praktyczna

Trawnik wykonany na kratce trawnikowej

Jedną z prac, którą ostatnio mieliśmy przyjemność wykonać, było ułożenie podjazdu do garażu z kratki trawnikowej, która wciąż niestety jest mało znanym materiałem do budowy nawierzchni. A szkoda, bo kratka trawnikowa to ekologiczna i praktyczna alternatywa dla innych nawierzchni utwardzanych – betonowych lub kamiennych.

Kratka trawnikowa jest ekologicznym rozwiązaniem, gdyż pozwala na tworzenie powierzchni wysoce wodoprzepuszczalnych, a także biologicznie czynnych. Poza tym wykonana jest z surowców pochodzących z recyklingu, a po demontażu może być ułożona ponownie. Nawierzchnie utworzone z ekokratki są dodatkowo wytrzymałe i estetyczne. Kratkę trawnikową stosujemy m.in. do: utwardzania podjazdów, parkingów, chodników oraz trawników, wzmacniania skarp, drenażu żwirowego wokół domu.

Z reguły po ułożeniu uzupełniamy ją kruszywem kamiennym, lub wysiewamy w niej trawę. Gdy trawa się intensywnie rozrośnie, kratka będzie praktycznie niewidoczna, przykład na zdjęciu poniżej – całość trawnika jest tam wyłożona kratką trawnikową.

Trawnik na kratce trawnikowej
Trawnik na kratce trawnikowej – ok. 2 tygodnie po wysianiu trawy

Trawnik wykonany na kratce trawnikowej

Ten sam trawnik – następny sezon

Kratka ta w żadnym stopniu nie przeszkadza w pielęgnacji trawnika – można go normalnie pielęgnować i kosić. Można również założyć system automatycznego nawadniania. Pozwala ona na utrzymanie powierzchni trawiastej w dobrym stanie, nie zaburza prawidłowej gospodarki wodnej trawnika, przeciwdziała tworzeniu się kolein i nierówności.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, istnieje również możliwość wypełnienia ekokratki kruszywem kamiennym, które dostępne jest w wielu kształtach, kolorach i wielkościach, co pozwala na uzyskanie efektu odpowiedniego dla różnorodnych potrzeb i preferencji.

Podsumowując – kratka trawnikowa to znakomite rozwiązanie dla osób, które znudzone są ciężkimi, betonowymi powierzchniami i szukają dla nich praktycznej, wytrzymałej i zarazem estetycznej alternatywy.

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Twitter
  • Ulubione